W tym wpisie wymienię i krótko przedstawię wam programy, dzięki którym dodam swoje zaoszczędzając do tysięcy katalogów, zaoszczędzając przy tym mnóstwo czasu.  Powstaje coraz to więcej narzędzi automatyzujących proces pozycjonowania, więc jeżeli masz co najmniej kilka stron, warto ten artykuł przeczytać.

Dodawarki do katalogów możemy podzielić na te, które obsługują wiele platform mniej wymagających i mało zabezpieczonych oraz na te, które specjalizują się w dodawanie strony na określonym skrypcie. Ta pierwsza grupa charakteryzuje się też mniejszą skutecznością dodań aniżeli druga grupa.

Dodawarki multiplatformowe – półautomatyczne i automatyczne

Programy katalogujące, które obsługują wiele skryptów, dzielimy na półautomatyczne, czyli takie, w których wypełniamy pola ręcznie(poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku) oraz automatyczne, które ustawiamy, a potem tylko uruchamiamy i czekamy tylko na linki:)

Naturalnie automaty to wielka oszczędność czasu, jednakże mają wadę: zmiana w skrypcie (np. dodanie matematycznej captchy) spowoduje, że strona nie zostanie dodana do katalogu.

Sprawdź także: Błędy seo.

Półautomaty:

SEO Bohater – koszt 99 zł

SEOLight – koszt 130 zł

Automaty:

Donlinkage – 340 zł

Omni Speed – 20o $ za licencję +30$ miesięcznie

Publiker – 397 zł

SEO Adder – 399 zł

esCat – 179 zł

ZenKAT – 399 zł (szablon zennoposter)

Dodawarki dedykowane

– Seokatalogi:

  • SeoQuickAdder – 260 zł netto
  • SEOCAT – 307,50 zł brutto

– php Link Directory

  • Sliq Submitter 3 – 49$

Brakuje czegoś ciekawego na liście? Napisz w komentarzu!

Sprawdź także: SEO vs PPC